Produkce

Neústupný

Příběh o posledním spravedlivém charismatickém třicátníkovi Rezovi, který čelí zkorumpovanému okolí (mafiánské korporaci na odlehlém severoíránském venkově) i za cenu ohrožení vlastní rodiny. Originální a uhrančivě dramatický snímek respektovaného íránského tvůrce získal hlavní cenu v sekci Un Certain Regard na letošním festivalu v Cannes.

ZOBRAZIT VÍCE

Like My Name Pegah

Pegah, dospívající dívka, žije v Teheránu. Snaží se co nejrychleji sehnat peníze pro svého chlapce / přítele Hoomana. Hooman je držen v protidrogové léčebně a potřebuje ihned peníze na kauci, jinak bude poslán do tábora nucených prací, kde již mnoho lidí zemřelo. Pegah je zoufalá a dostává se do obrovského dluhu, když pomáhá svému příteli. Podaří se jí dostat Hoomana ven, ale její problémy teprve začínají ….

ZOBRAZIT VÍCE

Obyčejný člověk

Osmdesátiletý osamělý důchodce se tváří v tvář nastupující Alzheimerově chorobě rozhodne navštívit svého syna žijícího v zahraničí. Organizaci jeho cesty ale dostane na starosti mladá okouzlující dívka, do které se zamiluje, vzdá se myšlenek na jakékoli cestování a rozhodne se jí před tím, než ho zcela zradí paměť, vyznat lásku, a to za jakoukoli cenu.

ZOBRAZIT VÍCE

Rebel Beats

Zatímco nad Kábulem stále létají vojenské helikoptéry, umělecký pár s názvem 143Band vede svými raperskými písněmi dole na zemi zcela jinou válku – válku za afghánské ženy a jejich práva. Přestože jak na ulici, tak online, čelí neustálým urážkám i násilí, slovo kapitulace rozhodně v jejich slovníku ani v textech jejich písní nenajdete.

ZOBRAZIT VÍCE

Leakage

“Jsem žena, ropa vychází z mého těla a hledají mého manžela” … Foziye popisuje důvod, proč musí utéct do Německa …Ve svých 50ti letech se Foziye pokouší najít svého ztraceného manžela pod záminkou, že mu musí říct něco velmi závažného,  zatímco ona tajemství nevyjeví, dokud její dcera a její sestra nezjistí, že se potýká se svým tělem, které může produkovat ropu … ale právě tato ropa, taková životně důležitá látka, se začne v rodině používat k vyřešení malých i velkých rodinných problémů až do dne, kdy její tělo přestane fungovat správně a jednotlivé postavy se ukážlou ve své vlastní, skutečné podobě.

ZOBRAZIT VÍCE